3-weekse Level 1 mountainbike-instructeur opleiding

Woon, train en werk in Whistler, in ’s werelds meest iconische bike park en een van de meest legendarische bergbestemmingen ter wereld

Word mountainbike-instructeur in Whistler, Canada

Begin je mountainbike leraar carrière in Whistler, de thuisbasis van het meest iconische bikepark ter wereld en een van de meest legendarische bergbestemmingen op de planeet. Gelegen in de Coast Mountains van British Columbia combineert Whistler traildesign van wereldklasse, progressive jump lines, technische rotssecties en eindeloze flow met een levendige bergdorp sfeer.

Whistler Mountain Bike Park is niet zomaar een plek om te rijden – het is waar de sport zich ontwikkelt. Met perfect gevormde features, lifttoegankelijk terrein en rijders van over de hele wereld is er geen betere omgeving om je vaardigheden te ontwikkelen en de eerste stap te zetten richting een gecertificeerde mountainbike leraar.

We zijn trots om deze 3-weekse Instructor Training opleiding aan te bieden in samenwerking met Whistler Blackcomb Bike School, een van de meest gerespecteerde bikescholen in de industrie. Tijdens de opleiding ontvang je professionele coaching en werk je toe naar je PMBIA Level 1 certificering, zodat je klaar bent om in de zomer als bike leraar in Whistler aan de slag te gaan, of om kansen in de bike-industrie daarbuiten te benutten.

De Mountainbike-instructeur opleiding in Whistler

Je mountainbike leraar opleiding in Whistler begint eind mei, precies wanneer het bikeparkseizoen op gang komt. Na aankomst in je accommodatie in Whistler start je met een Snowminds welkomsintroductie, ontmoet je je mederijders en maak je kennis met de omgeving van Whistler Blackcomb Bike School.

Het programma duurt 3 weken en omvat tot 15 dagen professionele coaching, vijf dagen per week met een maximale deelnemer-tot-leraar ratio van 5:1. Je training is ontworpen om zowel je rijvaardigheden als je vermogen om mountainbiken op professioneel niveau te geven te ontwikkelen. Je brengt je dagen door in Whistler Mountain Bike Park, waar je je techniek verfijnt, vertrouwen opbouwt op gevarieerd terrein en de tools ontwikkelt die nodig zijn om skileraar te worden.

Gedurende de opleiding werk je toe naar je PMBIA Level 1 certificering, inclusief gerichte trainingsdagen in aanloop naar het certificeringsonderdeel. De coaching wordt verzorgd door zeer ervaren trainers binnen het Whistler Blackcomb Bike School systeem, waardoor je inzicht krijgt in een van de meest gerespecteerde bikeschool organisaties ter wereld.

Na het succesvol afronden van de opleiding en certificering, en het succesvol doorlopen van een sollicitatiegesprek bij de bikeschool, kun je starten als bike leraar bij Whistler Blackcomb Bike School.

Van je eerste rondes in het park tot aan je Level 1 examendagen – deze opleiding is ontworpen om je ontwikkeling als zowel rijder als toekomstige leraar te versnellen. Of je nu naar Canada reist voor deze opleiding of het combineert met onze ski- of snowboardleraar opleiding in de winter voor een volledige jaarervaring in Canada – we kunnen ons geen betere manier voorstellen om je zomer door te brengen.

Leven als mountainbike-instructeur in Whistler

Het leven als mountainbike leraar in Whistler draait om veel meer dan alleen het aanleren van vaardigheden. Het gaat erom deel uit te maken van een van de meest iconische berggemeenschappen ter wereld. Gelegen in de Coast Mountains van British Columbia combineert Whistler bikepark terrein van wereldklasse met alpiene meren, eindeloze bossen en een levendige internationale sfeer.

De zomer in Whistler is iets bijzonders. Lange, lichte dagen, turquoise gletsjermeren, bergwandelingen, paddleboarden na het fietsen en avonden in het dorp met vrienden van over de hele wereld. Je kunt zwarte beren tegenkomen op de trails, verborgen uitzichtpunten boven de vallei ontdekken of afkoelen in “Lost Lake” na een lange dag in het park. In de zomer hangt er een constante energie in het dorp, gecreëerd door outdoor events, lange zonnige avonden en een community die draait om bergavonturen.

Je professionele basis is Whistler Blackcomb Bike School. Hier train en werk je in een professionele omgeving, omringd door gepassioneerde riders en ervaren coaches. Het is een plek waar ontwikkeling onderdeel is van het dagelijks leven en waar je continu wordt geïnspireerd om jezelf te verbeteren, zowel op als naast de fiets.

Aan het einde van je tijd in Whistler heb je je PMBIA Level 1 certificering behaald en ervaring opgedaan op een van de meest erkende bikebestemmingen ter wereld. Nog belangrijker: je gaat naar huis met nieuwe vriendschappen, onvergetelijke zomerherinneringen en het zelfvertrouwen om je mountainbike avontuur verder voort te zetten.

Reisplanning

Onze Mountainbike leraar opleiding in Whistler is ideaal als je een tussenjaar neemt, een carrièrepauze hebt, of simpelweg op zoek bent naar een zomer waarin professionele ontwikkeling wordt gecombineerd met het echte bergleven. Vanaf je aankomst in Canada tot aan je certificering in het bikepark is het programma ontworpen om je stap voor stap te begeleiden naar het leven als mountainbike leraar.

Hieronder zie je een voorbeeld van hoe de Whistler Mountainbike leraar opleiding er doorgaans uitziet:

  • Eind mei: Aankomst in Whistler
  • Aankomstweek: Snowminds welkomsintroductie, intrekken in staff accommodatie, kennismaken met je mederijders en introductie tot Whistler Blackcomb Bike School
  • Trainingsperiode: Intensieve on-bike coaching in Whistler Mountain Bike Park. Focus op rijtechniek, lijnkeuze, bike handling, lesgeefvaardigheden en gestructureerde progressie. De training wordt gegeven in kleine groepen met ervaren coaches en bereidt je voor op de certificering.
  • Na certificering: Afronding van de opleiding. Deelnemers die geschikt zijn en succesvol een sollicitatiegesprek doorlopen, starten hun functie bij Whistler Blackcomb Bike School, afhankelijk van hun wettelijke werkrecht in Canada.

De planning is indicatief en kan per seizoen licht variëren. Definitieve schema’s worden altijd afgestemd op de bikeparkoperatie en de planning van de bikeschool, zodat de best mogelijke trainings- en leerervaring wordt gegarandeerd.

Foto's van de bestemmingen

Wat is inbegrepen in de Mountainbike-instructeur opleiding in Whistler?

Kort gezegd: wij regelen jouw volledige Whistler ervaring. Van professionele instructeurstraining en een internationaal erkende certificering tot accommodatie en gestructureerde begeleiding tijdens je tijd in Canada – dit programma is ontworpen om je een soepele en gerichte start te geven van je mountainbike avontuur.

Hieronder vind je een overzicht van wat is inbegrepen in de Mountainbike leraar opleiding in Whistler:

  • Mountainbike leraar opleiding in Whistler, Canada

  • Professionele coaching in kleine groepen met een maximale ratio van 5:1

  • 15 dagen gestructureerde on-bike training

  • PMBIA Level 1 certificering inclusief cursus, examen en certificaat

  • Coaching en begeleiding in aanloop naar en tijdens de PMBIA Level 1 cursus

  • Accommodatie in Whistler Blackcomb staff housing tijdens de trainingsperiode**

  • Snowminds welkomsintroductie in Whistler

  • Begeleiding van een Snowminds teamleider gedurende het hele programma

  • Praktische begeleiding rondom visum, SIN-nummer en bankrekening***

  • Geregeld sollicitatiegesprek met Whistler Blackcomb Bike School*

  • Georganiseerde sociale activiteiten en community events

  • Voorbereidingsmateriaal voorafgaand aan vertrek

  • Reisbescherming met de Snowminds Money Back Guarantee

  • Zekerheid via een Deens geregistreerd reisbedrijf dat is aangesloten bij het Deense Garantiefonds voor Reizen

  • Een sterke community met andere Snowminds deelnemers

  • Seizoensliftpas (bij aanstelling/zolang je in dienst bent)*

Wat is niet inbegrepen?

  • Uitrusting, maaltijden en dagelijkse kosten van levensonderhoud

  • Visumkosten, verzekering, vaccinaties of andere persoonlijke reiskosten

  • Accommodatie na de trainingsperiode

  • Kosten die niet specifiek onder “Inbegrepen” staan vermeld

* Jobmogelijkheden, seizoensliftpas en eventuele accommodatie na de opleiding zijn afhankelijk van het succesvol doorlopen van het wervingsproces bij de bikeschool en het behalen van de PMBIA Level 1 certificering.

** Accommodatie is in gedeelde units van verschillende groottes en standaarden. Sommige units hebben stapelbedden, aparte bedden of slaapbanken. Het delen van een kamer kan worden verwacht; privékamers zijn op aanvraag beschikbaar tegen een meerprijs. Privékamers zijn niet beschikbaar na afloop van de 3-weekse opleiding

*** Houd er rekening mee dat je, om in dienst te kunnen treden, vóór vertrek goedkeuring moet hebben voor een Canadees visum. De Canadese overheid vereist dat bezoekers bij aankomst minimaal 2.500 CAD beschikbaar hebben.

Toelatingseisen

Bij Snowminds selecteren we zorgvuldig gemotiveerde en betrokken kandidaten die willen doorgroeien tot professionele mountainbike leraar. Een positieve instelling, een sterke werkethiek en een oprechte motivatie om jezelf te ontwikkelen zijn net zo belangrijk als je niveau op de fiets. Ben jij avontuurlijk, verantwoordelijk en klaar voor een intensieve training in een bikepark van wereldklasse, dan zijn wij op zoek naar jou.

Om te solliciteren voor de Whistler Mountainbike leraar opleiding, moet je:

  • Minimaal 18 jaar oud zijn bij de start van het programma

  • Zelfverzekerd kunnen fietsen op groene en blauwe cross-country trails

  • Engels spreken op conversatieniveau

  • Minimaal 1 jaar ervaring hebben met werken met kinderen

  • Een oprechte interesse hebben in het werken met kinderen en tieners

  • Het leuk vinden om les te geven en gemotiveerd zijn om je vaardigheden te verbeteren

  • Deze kernwaarden tonen: veiligheid eerst, streven naar het beste en laten zien dat we geven om anderen

  • Gerechtigd en bereid zijn om van mei tot het einde van het zomerseizoen in Canada te wonen en werken

  • Snel kunnen redeneren en reageren met goed doordacht oordeel, terwijl je rustig blijft onder druk

  • Een bewijs van een schoon strafblad kunnen overleggen

*Let op: In British Columbia is de wettelijke leeftijd voor volwassenen 19 jaar. Hoewel je op 18-jarige leeftijd aan de opleiding kunt deelnemen, raden we aan om 19 jaar of ouder te zijn om volledig deel te kunnen nemen aan sociale activiteiten.

Whistler Blackcomb Bike School legt een sterke nadruk op het lesgeven aan kinderen, dus eerdere ervaring met werken met kinderen wordt gezien als een groot voordeel en kan vereist zijn als onderdeel van het wervingsproces.

Nadat je je sollicitatie hebt ingediend, neemt ons team contact met je op voor een eerste gesprek, gevolgd door een online interview. Dit geeft je de mogelijkheid om vragen te stellen en meer te leren over de opleiding, het leven in Whistler en wat er nodig is om succesvol te zijn als bike leraar in Canada. Na het gesprek laten we je weten of we je een plek in het team kunnen aanbieden.

Vanwege de grote vraag worden plaatsen voor de Whistler bike leraar opleiding toegewezen op basis van wie het eerst komt, het eerst maalt, met maandelijkse aanmelddeadlines. Vroeg solliciteren vergroot je kans aanzienlijk om een plek te bemachtigen en je zomer te starten in een van de meest iconische bikeparken ter wereld.

- Snowminds Whistler

Belangrijke details over de opleiding

 

Betaalde jobplaatsing

Carrièremogelijkheden en hoe het werkt

Dit programma is ontwikkeld in nauwe samenwerking met Whistler Blackcomb Bike School om een duidelijk pad te bieden naar een carrière in de mountainbike-industrie.

Tijdens je training werk je direct binnen de omgeving van Whistler Blackcomb Bike School en behaal je je PMBIA Level 1 certificering. Na een succesvol sollicitatiegesprek en het succesvol afronden van het programma, starten gekwalificeerde deelnemers als bike leraar bij de bikeschool.

Om in aanmerking te komen voor een baan, moet je:

  • De Instructor Training opleiding succesvol afronden

  • Je PMBIA Level 1 certificering behalen

  • Een sollicitatiegesprek met Whistler Blackcomb Bike School succesvol afronden

  • Wettelijk gerechtigd zijn om in Canada te werken

  • In het bezit zijn van een geldig Occupational First Aid Level 1 (BC gecertificeerd). Dit kan in Whistler worden gedaan

Snowminds ondersteunt je gedurende dit hele proces door je te begeleiden bij de sollicitatiestappen, voorbereiding op het gesprek en praktische zaken rondom wonen en werken in Canada.

Ons doel is om je meer te bieden dan alleen een certificering. We willen je een echte instapmogelijkheid geven in de bike-industrie, ondersteund door sterke samenwerkingen en een gestructureerd trainingsprogramma in een van de meest gerespecteerde bikepark omgevingen ter wereld.

Houd er rekening mee dat werk afhankelijk is van het wervingsproces van de bikeschool, operationele behoeften en je wettelijke werkstatus in Canada. Deelname aan de opleiding garandeert geen vast aantal werkuren of arbeidsvoorwaarden. Whistler Blackcomb Bike School is de werkgever en bepaalt de arbeidsvoorwaarden en contracten.

Accommodatie

Accommodatie in Whistler

Accommodatie tijdens de Instructor Training opleiding is inbegrepen en bevindt zich in Whistler Blackcomb staff housing op Glacier Lane.

Je verblijft in gedeelde accommodatie samen met andere deelnemers, wat zorgt voor een sociale en ondersteunende omgeving gedurende de hele opleiding. Samen wonen is een groot onderdeel van de Snowminds ervaring en veel vriendschappen voor het leven ontstaan hier.

De staff housing is gunstig gelegen aan de voet van Blackcomb Mountain, op slechts 5 minuten fietsen van Whistler Village en de bikeschool. De accommodatie is praktisch en gericht op de community. De units bestaan uit gedeelde slaapkamers en gemeenschappelijke leefruimtes, vaak in een dorm-stijl opzet. Het is belangrijk om met een open mindset aan te komen, aangezien wonen in een bergdorp heel anders is dan een vakantieappartement of hotel. De ruimte wordt gedeeld, de faciliteiten zijn eenvoudig en de sfeer is sociaal.

Whistler is een wereldklasse bergbestemming en de vraag naar huisvesting is hoog. Hoewel de accommodatie niet luxe is, voelt het al snel als thuis. Gezamenlijke diners, vroege ochtendritten en lange zomeravonden met je huisgenoten zijn vaak enkele van de meest memorabele momenten van de ervaring.

Salarisverwachting

Salarisverwachtingen

Je salaris als mountainbike leraar in Whistler hangt af van verschillende factoren, waaronder je ervaringsniveau, de vraag in het bikepark en het aantal lessen dat je geeft.

Beginnende instructeurs in Canada worden doorgaans per uur betaald. Als net gecertificeerde Level 1 leraar kun je meestal een startsalaris verwachten van ongeveer 21–22 CAD per uur. Naast je basisloon kunnen er mogelijkheden zijn om extra inkomen te verdienen via privélessen, fooien en extra verantwoordelijkheden, afhankelijk van je prestaties en de vraag van gasten.

Het is belangrijk om realistische financiële verwachtingen te hebben. De baan levert inkomen op dat kan helpen om je dagelijkse kosten te dekken, maar je belangrijkste focus in dit eerste seizoen moet liggen op het opdoen van waardevolle professionele ervaring en het volledig opgaan in de bergcommunity. Gezien de aard van seizoenswerk en de kosten in Whistler is het essentieel om eigen financiële middelen te hebben om je belangrijkste uitgaven te dekken en optimaal van je ervaring te genieten.

De beschikbaarheid van werk kan variëren afhankelijk van de vraag in het park, het moment in het seizoen en operationele behoeften. Als net gecertificeerde leraar wordt de toewijzing van lessen vaak beïnvloed door je ervaringsniveau, flexibiliteit en algemene prestaties. Professionaliteit, betrouwbaarheid en een sterke werkethiek kunnen een positieve invloed hebben op je kansen binnen de bikeschool.

We raden aan om met minimaal 2.500 CAD aan eigen middelen naar Canada te reizen, zodat je financieel comfortabel bent en het meeste uit je tijd in Whistler kunt halen.

Omdat instructeurswerk meestal per gegeven les per uur wordt betaald, kiezen sommige instructeurs ervoor om hun inkomen aan te vullen met extra werk in andere afdelingen van het resort, afhankelijk van beschikbaarheid en je wettelijke werkstatus in Canada.

Transport

Transport naar je bestemming

Vluchten naar Canada zijn niet inbegrepen in de Mountainbike leraar opleiding in Whistler. Deelnemers zijn zelf verantwoordelijk voor het boeken van hun vluchten en transport naar Whistler. We raden aan om te vliegen naar Vancouver International Airport (YVR), de dichtstbijzijnde internationale luchthaven bij Whistler, waar verschillende transfermogelijkheden beschikbaar zijn.

Snowminds zal vóór vertrek gedetailleerde reisinformatie verstrekken en helpen bij het coördineren van aankomsttijden.

Vanaf Vancouver duurt de reis naar Whistler ongeveer twee uur via de beroemde Sea-to-Sky Highway.

Bij aankomst in Canada zijn er een aantal praktische stappen die je moet regelen voordat het programma begint. Dit omvat het openen van een Canadese bankrekening en het aanvragen van je Social Insurance Number (SIN) als je tijdens de zomer wilt werken. Wij begeleiden je bij deze praktische stappen.

Kan ik andere bestemmingen bezoeken?

Ja, absoluut. Tijdens je tijd in Canada heb je de mogelijkheid om andere delen van British Columbia en daarbuiten te verkennen.

Canada is een enorm land en veel Snowminds deelnemers kiezen ervoor om roadtrips te maken tijdens hun verblijf. Het huren van een auto of samen met vrienden een auto kopen is vaak de makkelijkste manier om nabijgelegen bestemmingen, nationale parken en bergdorpen te ontdekken.

Er zijn ook regelmatige busverbindingen tussen Whistler en Vancouver, evenals transportmogelijkheden naar andere bestemmingen in British Columbia.

Terugreis

Aangezien vluchten niet zijn inbegrepen in dit programma, ben je vrij om je terugreis te plannen zoals jij dat wilt.

Veel deelnemers kiezen ervoor om na het seizoen in Canada te blijven om te reizen, bergbestemmingen te verkennen of hun avontuur elders in Noord-Amerika voort te zetten.

Als je op zoek bent naar inspiratie voor roadtrips of reismogelijkheden na de opleiding, staat het Snowminds team altijd klaar om ideeën en tips te delen zodat je het meeste uit je tijd in Canada kunt halen.

Ben je op zoek naar het ultieme tussenjaar in Canada – waarom combineer je deze opleiding dan niet met een winter waarin je skileraar of snowboardleraar wordt? Neem contact met ons op voor meer informatie.

Taal

Taalvereisten

Alle training en certificering tijdens de Mountainbike leraar opleiding in Whistler worden in het Engels gegeven. Het is daarom een vereiste dat je Engels spreekt op conversatieniveau om deel te nemen aan het programma en het wervingsproces als leraar in te gaan.

Whistler Blackcomb Bike School werkt in een volledig Engelstalige omgeving. Als leraar communiceer je met gasten van over de hele wereld, wat je waardevolle ervaring geeft in internationale communicatie en klantenservice binnen een van de meest erkende bikepark bestemmingen in Noord-Amerika.

Je comfortabel voelen in het spreken van Engels is essentieel, zowel voor het behalen van je PMBIA Level 1 certificering als voor het creëren van veilige, professionele en boeiende leerervaringen voor je toekomstige gasten.

WERKVISUM

Visum en werkvergunning

Om deel te nemen aan de Mountainbike leraar opleiding in Whistler, moet je ervoor zorgen dat je voldoet aan de toelatingseisen voor Canada. Als je na het afronden van het programma wilt deelnemen aan het wervingsproces, heb je een geldige werkvergunning nodig waarmee je in Canada mag werken.

De meest voorkomende optie voor Europese deelnemers is het Working Holiday visum, waarmee je tot 12 of 24 maanden in Canada kunt wonen, werken en reizen, afhankelijk van je nationaliteit.

Als je al een winterseizoen doet en van plan bent om in Canada te blijven voor het zomerseizoen, is het je eigen verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat je Working Holiday visum geldig blijft gedurende de volledige looptijd van het programma.

Snowminds biedt begeleiding en praktische ondersteuning tijdens het visumproces, zodat je de vereisten en tijdlijnen goed begrijpt en met vertrouwen kunt aanvragen.

Houd er rekening mee dat Working Holiday visa per land beperkt beschikbaar zijn en dat de aanvraagprocedures tijd kunnen kosten. We raden daarom aan om je vroeg aan te melden om je kansen op een visum te vergroten en je voorbereiding op je tijd in Canada soepel te laten verlopen.

MATERIAAL

Het juiste materiaal is essentieel om het meeste uit de opleiding te halen

Je maakt lange dagen op de fiets in wisselend terrein en verschillende weersomstandigheden, dus goed voorbereid zijn maakt een groot verschil voor zowel je prestaties als je totale ervaring.
Mis je nog iets? Geen zorgen, in Whistler zijn er goede mogelijkheden om materiaal te kopen, vaak met aantrekkelijke kortingen.
De tweedehandsmarkt is ook een goede plek om te kijken, aangezien huidige mountainbike instructeurs vaak hoogwaardige, bijna nieuwe fietsen verkopen.
Twijfel je over wat je nodig hebt? Neem gerust contact met ons op, we helpen je graag.

Verplichte uitrusting

  • Een mountainbike geschikt voor trailrijden
    (bijv. een all-mountain/enduro fiets met dropper post, schijfremmen en volledige vering)
  • Helm
    (full-face voor bike park, half-shell voor trails)
  • Handschoenen
  • Knie- en elleboogbeschermers
    (comfortabel voor lange dagen rijden en klimmen)
  • Oogbescherming
    (zonnebril of goggles)

Vereist voor het PMBIA-examen:

  • Kleine EHBO-kit
  • Multitool met kettingpons
  • Reparatieset voor lekke banden (voor tubeless en binnenband)
  • Pomp
  • Bandenlichters

Aanbevolen uitrusting
Fietskleding voor alle weersomstandigheden
(schoenen, shorts/broeken, korte en lange mouwen shirts)
Lichte waterdichte jas
Rugzak of heuptas
Hydratatiesysteem (waterflessen of drinkrugzak)

*Als je een fulltime baan krijgt bij Whistler Blackcomb, kom je mogelijk in aanmerking voor een uitrustingspakket.

Prijs

Course Icon Level 1 mountainbike-instructeur opleiding in Whistler

Course Icon vanaf €3.395

Course Icon

Course Icon Whistler, Canada

Course Icon Eind november tot april

Course Icon Aanmeldingsdeposito: €200

Solliciteer

Vragen? Bel ons!

CANADA SEIZOEN 2026/27

Verzeker je plek op tijd en win een heli-ski ervaring 🚁

Meld je aan & doe mee

Adviesgesprek

Bel ons

WhatsApp

Sluiten

Chat